dniach 10 -12 paździenika 2019 r. w Zakopanym, odbyło się XV Jubileuszowe Seminarium Naukowo - Techniczne "Ochrona Przeciwpożarowa Obiektów Budowlanych". Organizatorem seminarium byli Małopolski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP), Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie oraz Krakowska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT.

Drugiego dnia seminarium, Ewa i Grzegorz Sztarbała, przedstawili referat pt.: "Weryfikacja oddymiania tuneli drogowych z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań techniczo-budowlanych stosowanych w praktyce". Podczas

...

Miło nam jest poinformować, że już po kolejny nasza firma została zaproszona do wsparcia metrytorycznego VII Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego– Schrack Seconet i Partnerzy. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 25–26 października 2018 roku w Hotelu Windsor w Jachrance. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie firmy Schrack Seconet Polska.

Serdecznie zapraszam do udziału. 

W dniach 12 - 13 września 2018 r. w Jachrance k/Warszawy odbyły się już V Warsztaty szkoleniowe pt. "Projektowanie wentylacji pożarowej". Organizatorem tego wydarzenia jest Oddział Stołeczny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Podczas pierwszego dnia seminarium dr inż. Grzegorz Sztarbała (ARDOR) poprawdził wykład pt. "Projektowanie wentylacji pożarowej w tunelach". Podczas wykładu zostały omówione stosowane rozwiązania systemów wentylacji w warunkach normalnej eksploatacji oraz w warunkach pożaru wraz ze wskazaniem zakresu ich stosowania. Szczególna uwaga została

...

W dniach 4-5 października 2017 r. w Jachrance k/ Warszawy odbyły sie VI Ogólnopolskie Dni Zintergowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego - Schrack Seconet i Partnerzy. Nasza firma została zaproszona jako Partner Merytoryczny wspólnie z Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP-PIB), Instytutem Techniki Budowlanej (ITB) oraz Instytutem Bezpieczeń Pożarowego NODEX. 

W ramach sesji przedpołudniowej, podczas której omawiane były konkretne przypadki projektowe, mieliśmy przyjemność przedstawić swój komentarz

...

Z przyjemnością informujemy, że firma ARDOR jest partnerem merytorycznym VI Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego , które odbędą się w dniach 4 - 5 pażdziernika 2017 r. w Jachrance k/ Warszawy. Przestawiciele naszej firmy wezmą udział w  sesjach przedpołudniowcych - studia przypadków oraz poprowadzą w ramach warszatów popołudniowych prezentację pt: "Systemy kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła – przykłady praktyczne". 

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych

...

W nocy z 10 na 11 czerwca 2017 r., wspólnie z firmą Smay Sp. z o. o., Akademią Górniczo – Hutniczą i Katedrą Ogrzewnictwa, Wentylacji i Techniki Odpylania Politechniki Śląskiej, uczestniczyliśmy w ćwiczeniach ratowniczych z udziałem Państwowej Straży Pożarnej z Gdańska. Poza ćwiczeniami ratowniczymi zostało przeprowadzone sprawdzenie funkcjonowania systemu wentylacji wzdłużnej tunel drogowego Pod Martwą Wisłą, w warunkach pożaru testowego, z wykorzystaniem ciepłego dymu. Moc pożaru testowego wynosiła ok. 1,5 MW.
Do generacji ciepłego dymu zostały wykorzystane posiadane przez nas

...

Pracownicy naszej firmy uczestniczyli w Seminarium SITP, które odbyło się w dniu 8 grudnia 2016 r., w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, pod patronatem Oddziału Stołecznego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Koło przy Komendzie Głównej PSP. Było to już czwarte spotkanie poświęcone zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej sprawiającym najwięcej problemów projektantom, rzeczoznawcom do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz przedstawicielom organów PSP.
Dr inż. Grzegorz Sztarbała, razem z mgr inż. Rafałem Szczyptą oraz mgr inż. Wojciechem Węgrzyńskim,

...

W dniu 17.10.2016 na zaproszenie Katedry Ogrzewnictwa, Wentylacji i Techniki Odpylania Politechniki Śląskiej uczestniczyliśmy aktywnie w badaniach systemu wentylacji wzdłużnej tunelu Laliki. Podczas przeprowadzonych badań wykonane zostały pomiary profili prędkości przepływu powietrza oraz próby z ciepłym dymem. Moc pożaru testowego w przeprowadzonych próbach wynosiła ok. 1,5 MW.

 

tunel1  tunel2  ...

W dniu 2.06.2016 odbyła się Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Bezpieczna ewakuacja” na terenie Expo Silesia w Sosnowcu. Organizatorem konferencji była firma SMAY Sp. z o. o. , z udziałem CNBOP-PIB, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej, ARDOR oraz Komendy Miejskiej PSP w Sosnowcu. 

Podczas konferencji wygłoszono 10 prezentacji, wśród których dr inż. Grzegorz Sztarbała, ARDOR, wspólnie z bryg. mgr inż. Danielem Małozięciem, CNBOP-PIB, wygłosili prezentację pt. „Badania rozwoju pożaru w skali rzeczywistej”.

...

Z przyjemnością informujemy, że firma ARDOR jest Partnerem projektu „Bezpieczna ewakuacja” kierowanego przez firmę SMAY Sp. z o. o. Będziemy również obecni na konferencji „Bezpieczna ewakuacja”, która odbędzie się w dniu 2.06.2016 r. w Sosnowcu na terenie targów Expo Silesia. Podczas konferencji przewidziano przeprowadzenie pożaru testowego w badawczym pomieszczeniu mieszkalnym. Na stronie projektu "Bezpieczna ewakaucja" będzie dostępna transmisja zarówno z części wykładowej, jak i pożaru

...

© 2017 ARDOR Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: Agencja Interaktywna Joomedia Tworzenie stron Joomla

Do góry